Wymiana międzynarodowa

Erasmus Plus w Krakowie

W dniach 23-29 kwietnia 2017 gościliśmy w Krakowie prawie pięćdziesięciu uczestników programu Erasmus Plus Edukacja Szkolna Partnerstwa Strategiczne „Healthy Body, Sustainable World 2015-2018” z 7 krajów: Bułgarii, Grecji, Holandii, Włoch, Turcji, Francji i Martyniki.

W ciągu 6 dni pobytu goście brali udział w wielu aktywnościach projektowych, takich jak:

  • zwiedzanie Starego Miasta, Kazimierza i Podgórza,
  • spływ Dunajcem, zwiedzanie zapory i zamku w Niedzicy,
  • wizyta w wytwórni naturalnych soków owocowych Maurer w Zabrzeżu,
  • zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce
  • wizyta w Fabryce Schindlera.

27 kwietnia cała grupa uczestniczyła w zajęciach w szkole, zaprezentowane zostało nowe wydanie gazety projektowej oraz plakat z wyróżnionymi  za  wkład  pracy  uczniami. Redakcja gazety przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej etapy powstawania czasopisma oraz podstawowe metody obróbki tekstów i obrazów. Uczniowie ze szkół partnerskich pracowali nad słownictwem związanym ze sztuką dekoracji stołów i obejrzeli prezentacje na temat diet celebrytów.

W Tomaszowicach odbyły się warsztaty fotografii kulinarnej, w ramach których zaprezentowano sposoby aranżacji elementów planu zdjęciowego, oświetlenia i doboru parametrów ekspozycji. Uczestnicy wzięli udział w konkursie na najlepszą dekorację stołów, oddającą klimat i cechy krajów z których pochodzą.

Tydzień szybko minął ale wspólnie spędzone chwile pozostaną długo w pamięci zarówno gości jak i gospodarzy.