Pracownie i Warsztaty

Pracownia cyfrowych procesów graficznych

Każdy uczeń pracuje na samodzielnym stanowisku wyposażonym w:  monitor Eizo 19 cali, komputer i tablet.

W pracowni są 2 skanery, 2 drukarki A3 cyfrowe kolorowe, 1 drukarka A3 atramentowa do druku fotograficznego, rzutnik i tablet A3 dla nauczyciela.

Podczas zajęć uczniowie przygotowują:

  • projekty i prace do druku  ulotek reklamowych, plakatów, akcydensów, teczek, czasopism, magazynów, książek (programy: Adobe Illustrator, InDesign, Photoshop, Pakiet Corel, Adobe Distiller)
  • strony internetowe od podstaw (programy: HTML, Dreamweaver, Flash)

Ponadto zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące druku cyfrowego i pracy na maszynach cyfrowych. Uzyskane kwalifikacje gwarantują pracę w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach cyfrowych, studio DTP oraz przy tworzeniu stron internetowych.

Przedmiotów graficznych uczą nauczyciele, dla których grafika jest nie tylko pracą, ale również pasją; nauczyciele, którzy nie tylko uczą, ale pracują jako graficy, a przede wszystkim nauczyciele, którzy poszukują nowych rozwiązań i dzielą się nimi z uczniami.