Wizyta w Ołomuńcu

W dniach od 16 do 20 kwietnia nauczyciele naszej szkoły byli gośćmi Średniej Szkoły Poligraficznej w Ołomuńcu. Po starej części miasta oprowadzała ich Marcela Hanakova, dyrektor Szkoły, która w niezwykle barwny i interesujący sposób przedstawiła jego dzieje . Nauczyciele ZSPM poznali również funkcjonowanie czeskiej szkoły, uczestniczyli w lekcjach, rozmawiali na temat metod i sposobów kształcenia. Delegacja z Krakowa gościła również w magistracie, spotkała się z Gospodarzami miasta, rozmawiano o dalszej współpracy i kierunkach podejmowanych działań. Ciekawym punktem programu była wizyta w firmie Toray Industries, gdzie m.in. można się było zapoznać z technologią wytwarzania płyt waterless , jak również wizyta w tradycyjnym czeskim browarze Litovel. Całemu spotkaniu towarzyszyła niezwykle miła, serdeczna, można powiedzieć – rodzinna atmosfera.
Posted in Aktualności.