Wizyta uczniów z Palermo

W dniach 12-19 kwietnia  gościło u nas 10 uczniów i 3 nauczycieli  ze szkoły średniej zawodowej  (Istituto Superiore Einaudi Pareto) z Palermo we Włoszech. Grupa odbywała praktyki zawodowe w ramach wymiany młodzieży  (porozumienie o współpracy szkół zainicjowano w sierpniu zeszłego roku). W trakcie wizyty uczniowie brali udział w zajęciach graficznych połączonych z obsługą plotera i szkolnej drukarki 3D. Następnie w zajęciach fotograficznych, poświęconych sztuce robienia zdjęć portretowych i zajęciach introligatorskich na warsztatach szkolnych. Odbyły się również dwie wizyty zawodoznawcze do drukarń, z którymi nasza szkoła współpracuje od lat, były to: Drukarnia Skleniarz , specjalizująca się w publikowaniu książek i Drukarnia Grafkarton, która  drukuje gry planszowe i wydawnictwa dla dzieci. Sycylijczycy zwiedzili również Kopalnię Soli w Wieliczce,  Państwowe Muzeum Auschwitz , Fabrykę Schindlera w Krakowie oraz Muzeum Narodowe, gdzie szczególnie zainteresowało ich dzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”. Uczniami z Palermo zaopiekowali się uczniowie naszej szkoły, którzy pojadą na Sycylię z rewizytą 11 maja, również w ramach praktyk zawodowych. Było to z całą pewnością niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.


Posted in Aktualności.