Niezwykłe spotkanie ze Świadkiem Historii

27 marca odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z majorem Stanisławem Szuro, urodzonym 19 października 1920 r., żołnierzem WP, ZWZ i AK, po II wojnie światowej związanym z Ligą Walki z Bolszewizmem, więźniem obozów hitlerowskich i komunistycznych, świadkiem historii. Pan Stanisław barwnym opowiadaniem o swoich przeżyciach w czasie II wojny światowej i niezwykłą pamięcią przyciągnął uwagę wszystkich słuchaczy. Opowieść rozpoczął od czasów swojej matury, którą zdawał w 1939 roku oraz wyjazdu z Junackim Hufcem Pracy na teren Augustowa, gdzie wraz z rówieśnikami budował umocnienia na granicy z Prusami Wschodnimi. Dalsza część wspomnień dotyczyła walki w wojnie obronnej, powrotu do okupowanego przez nazistów Krakowa, konspiracji, aresztowania oraz wielomiesięcznej tułaczki po  nazistowskich obozach w Pustkowie, Sachsenhausen i Bergen-Belsen.

Posted in Aktualności.