110 rocznica śmierci Stanisława Wyspiańskiego

Cóż tam, panie, w polityce, Trza być w butach na weselu, Wyście sobie a my sobie… te i inne słynne frazy z „Wesela”można było usłyszeć z ust nauczycieli i uczniów 28 listopada, czyli w dokładnie w 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, w naszej szkolnej auli. Wypowiadane  pięknie, z przejęciem, aktorskim wyczuciem i aktorskimi rekwizytami –  Wyspiański znów zaczarował zebranych. Prezentacje uczniów o życiu i twórczości czwartego wieszcza dopełniły wizerunku artysty wszechstronnego  i tak bardzo krakowskiego Artysty, który dla Krakowa mógłby stać się tym, kim dla Barcelony jest Gaudi…

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Posted in Aktualności.