Wizyta delegacji z Ołomuńca

Wizyta delegacji z Ołomłuńca

 

W dniach 8-13 października 2017 r. szkoła gościła delegację nauczycieli Středni Školy Polygrafickiej w Ołomuńcu. Wizyta ta odbyła się w ramach współpracy miast partnerskich Kraków–Ołomuniec i była kontynuacją projektu rozpoczętego w 2016 roku pomiędzy Zespołem Szkół Poligraficzno–Medialnych i szkołą w czeskim Ołomuńcu. Głównym celem wizyty było poznanie specyfiki przedmiotów zawodowych nauczanych w „Poligrafiku” oraz poznanie profilu produkcyjnego wybranych krakowskich przedsiębiorstw poligraficznych. W skład delegacji szkoły z Czech wchodziły: Andrea Čepova, nauczycielka przedmiotów zawodowych, Blanka Plošticova, nauczycielka przedmiotów zawodowych, Dita Chlupova, nauczycielka przedmiotów zawodowych i Petra Skopalova, nauczycielka chemii.

Podczas warsztatów w ZSPM nauczycielki z Ołomuńca uczestniczyły w wybranych zajęciach zawodowych z zakresu fotografii, grafiki, reklamy i poligrafii. Odbyły także wycieczki zawodoznawcze do Drukarni Skleniarz, Przedsiębiorstwa Multifol oraz Grupa 3 Druk.

Podczas spotkania w Krakowie nie obyło się również bez przyjemności – były nimi z pewnością spacery po Krakowie i Kazimierzu, zwiedzanie Wawelu czy po prostu zajadanie się słynnymi zapiekankami na Placu Nowym. Miłym akcentem był udział gości w szkolnym świętowaniu Dnia Edukacji Narodowej. Panie otrzymały certyfikaty uczestnictwa w projekcie.


Posted in Aktualności.