Erasmus+ – wyjazd do Francji

W dniach od 31 września do 7 października 2017r. odbył się kolejny zagraniczny wyjazd w ramach unijnego programu Erasmus+ „Healthy Body, Sustainable World”. Cztery uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechały do Montpellier, aby poznać kulturę i tradycję Francji, a także zintegrować się z rówieśnikami z Holandii, Włoch, Bułgarii, Turcji, Martyniki oraz Francji.
Już pierwszego dnia cała grupa wybrała się na długą wycieczkę rowerową, połączoną ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc centrum miasta i okolic. Wyjątkowe wrażenie na uczestnikach zrobił piknik nad morzem z grami i zabawami na plaży.
Następnego dnia uczniowie zwiedzili Nimes, a tam arenę wzniesioną w stylu rzymskiego Koloseum, a również posiadłość La maison Carree, przypominającą grecki Panteon. W drodze powrotnej grupa odwiedziła też wytwórnię soli d’Aigues-Mortes, w której odzyskuje się ją z wody morskiej w procesie parowania. Dodatkową atrakcją były flamingi, które wyjątkowo upodobały sobie to miejsce, jako swoje siedlisko.
Trzeciego dnia uczestnicy zwiedzili miejscowość Sete, znaną z corocznych festiwali „street art” oraz ekologiczną farmę Croix Rouge Insertion, gdzie odbyły się warsztaty sadzenia i pielęgnacji roślin.
Ostatniego dnia projektu grupa pojechała do Liceum Jules Ferry w Montpellier, gdzie została serdecznie przyjęta przez przedstawicieli lokalnych władz oraz honorowego konsula Polski we Francji pana Daniela Kan-Lacas.
Wyjazd zakończyło przyjęcie „Gala Party”, na którym każda z delegacji danego kraju zaprezentowała swoje tradycyjne tańce i ubiory.
Na pewno wszyscy uczestnicy projektu „Healthy Body, Sustainable World” będą miło wspominali każdą chwilę spędzoną w urokliwej Francji.


Posted in Aktualności.